Piknik integracyjny w bocheńskim DPS

Jak co roku mieszkańcy bocheńskiego Domu Pomocy Społecznej i uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy spędzili miłe chwile z rodzinami i przyjaciółmi. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele stowarzyszeń i placówek współpracujących z Domami oraz zaprzyjaźnionych DPS-ów
i ŚDS-ów. Swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele władz wojewódzkich z Wojewodą Małopolskim Panem Józefem Gawronem, powiatowych z Panem Starostą Józefem Mroczkiem, miejskich z Panem Burmistrzem Stefanem Kolawińskim oraz radni Rady Powiatu Bocheńskiego
z Przewodniczącą Rady Panią Bernadettą Gąsiorek. Mieszkańcom towarzyszyli także proboszczowie miejscowych parafii. Tego typu spotkania zawsze gromadzą wiele osób, jest wiele atrakcji, występy zaproszonych gości a przede wszystkim miła serdeczna atmosfera.
W tym roku bardzo podobały się występy kapeli góralskiej z Zakopanego oraz grupy teatralnej
z Krakowa. Ponadto podopieczni DPS i ŚDS pięknie powitali zaproszonych gości w krótkim programie artystycznym przygotowanym pod kierunkiem terapeuty Pani Zofii Gołębiowskiej – Tabaszewskiej.

Ten wspólnie spędzony czas to bezcenne chwile, które łączą rodziny, budują dobre relacje
i umacniają przyjaźnie. Cieszymy się liczną obecnością gości, było około 350 osób.
Pani Dyrektor Barbara Hałas, dziękując zebranym za obecność i życzliwość, pracownikom za trud włożony w przygotowanie pikniku, podkreśliła szczególnie wkład sponsorów w organizację przedsięwzięcia, a byli to: Stowarzyszenie Przyjaciół DPS i ŚDS w Bochni z Panem Prezesem Jerzym Herdanem; Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Limanowej, Zakład Masarski ZDRÓJ w Nowym Sączu; Firma Handlowo – Usługowa In-Plus – Pan Paweł Kiełbasa w Nowym Sączu; Piekarnia Stanisław Całko z Biskupic Melsztyńskich.

Skip to content